Izraēlas gada prece Latvijā 2015 – nolikums

Izraēlas gada prece Latvijā 2015 – anketa

Izraēlas preces kļūst populāras Latvijas patērētāju vidū

Izraēlas gada prece 2015Eiropas Savienība (ES) ar Izraēlu parakstīja brīvās tirdzniecības līgumu, kas stājās spēkā 2000.gada jūnijā. Savukārt 2012.gadā tas papildināts ar protokolu par lauksaimniecības un zivsaimniecības produktu tirdzniecības liberalizāciju. ES ir Izraēlas nozīmīgākais tirdzniecības partneris ar 30 miljardu eiro apgrozījumu 2014.gadā. Savstarpējā tirdzniecībā abpusēji būtiskākās jomas ir mehānismi un transporta iekārtas. Papildus eksportā uz Izraēlu nozīmīgu daļu ieņem ķīmiskās vielas, turpretī importā no Izraēlas – metāli un degviela. Katru gadu (no 2010.gada) tirdzniecības apjomi pastāvīgi pieaug par aptuveni 4 procentiem. Kosmētika pēc pārtikas un tekstila attīstības ziņā ir trešā dinamiskākā eksporta preču grupa.

Jau ceturto reizi mūsu valstī Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību izceļ populārākās Izraēlas preces Latvijā, kas guvušas atsaucību patērētāju vidū.

Ekonomikas ministrijā 15.oktobrī norisinājās nominācijas “Izraēlas GADA PRECE Latvijā 2015” pasniegšana.

Šogad patērētāju vidū guvušas lielāko atsaucību divas preces:

 • Līderis kosmētikas nozarē
  Serums sejai „Concentrated Facial Serum”
  (ražotājs Premier Dead Sea Spa)
  Izplatītājs SIA “Liad Baltija”
  Dead Sea Premier Cosmetics Laboratories Nāves jūras produkti, kura vairāki ražojumi nomināciju “Izraēlas GADA PRECE Latvijā” iegūst jau kopš 2010.gada;

Dead Sea Premier Cosmetics Laboratories tika dibināta Izraēlā 1990.gadā un specializējas augstas klases kosmētikas ražošanā no Nāves jūras minerāliem. Dead Sea Premier filozofija ir apvienot dabas dāvāto skaistumu un progresīvu tehnoloģiju. Ar slepenu attīrīšanas tehnoloģiju ekstraktē no Nāves jūras augiem un minerāliem ādas šūnu atjaunošanai vajadzīgās sastāvdaļas un apvieno tās ar inovatīvu liposomu kompleksu, kas nodrošina aktīvo daļiņu iekļūšanu dziļās ādas kārtās.

 

 • Līderis bērnu kopšanas līdzekļu nozarē
  Health&Beauty Nekairinošs šampūns un mazgāšanas līdzeklis bez ziepēm bērniem – bagātināts ar kumelītēm un alveju
  (ražotājs HB HEALTH AND BEAUTY Ltd.)
  Izplatītājs SIA „Austrumu Medicīna”

Izraēlas uzņēmums Health & Beauty pastāv jau vairāk kā 20 gadus un darbojas ar moto “Izcilība pāri visam”. Savukārt pārdošanas stratēģija ir ierobežot izdevumus reklāmai, tādējādi piedāvājot klientiem līdz pat 50% zemākas cenas nekā konkurējošiem produktiem tādā pašā kvalitātē. Izraēlas Health & Beauty kosmētika ir izgatavota no minerāliem, kas iegūti no Nāves jūras ūdens, jūras dibena dubļiem un dažādu sāļu nogulumiem uz piekrastes klintīm. Iegūtais maisījums rūpnieciski tiek bagātināts ar vitamīniem, garšaugu ekstraktiem un augu eļļu.

Balvas un diplomus Ekonomikas ministrijā pasniedza un ar savu klātbūtni pasākumu pagodināja Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē un Eiropas Komisijas padomnieks tirdzniecībā, LTA prezidents, Henriks Danusēvičs, kā arī Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietniece Zaiga Liepiņa un Renāts Lokomets no Latvijas un Izraēlas ekonomiskās sadarbības veicināšanas atbalsta padomes.

Savā runā vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē minējā, ka īpaši vēlētos stiprināt abu valstu sadarbību inovāciju jomā un uzņēmējdarbībā. Savukārt Renāts Lokmets teica, ka Latvijas un Izraēlas ekonomiskās sadarbības veicināšanas atbalsta padome ir kā tilts investīciju ziņā starp abām valstīm. Valsts sekretāra vietniece Zaiga Liepiņa norādīja, ka Latvijas-Izraēlas tirdzniecības statistiskie dati liecina – Izraēlas preces kļuvušas diezgan iecienītas Latvijas patērētāju vidū.