Gada precenozīmīga valsts ekonomikai

Katru gadu apkopotos datus par preču kopējiem pārdošanas apjomiem izmanto apzinot ikdienas pirkumos populārākās un patērētāju iecienītākās preces. Daudzviet pasaulē valstis lepojas ar saviem pirktāko preču sarakstiem un pasniedz patērētāju uzticības apliecinājuma zīmes.

Latvijā valstī pirktāko produktu izcelšanai izmanto Eiropas preču zīmi „Gada prece” (PRODUCT OF THE YEAR / TOVAR GODA). Atbilstību Gada preces nosaukumam nosaka dažādās preču kategorijās aptaujājot nozīmīgākos tirgotājus, kā arī iepazīstoties ar tirgus izpētes datiem. Mūsu valstī šogad jau 16. reizi Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) pasniedz Gada preces ražotājiem apliecinājumus (balva un diploms) un dod tiesības izmantot zīmolu “Gada prece” attiecīgo produktu virzībai tirgū, tai skaitā redzam uz daudzu produktu iepakojuma. Šo 16 gadu gaitā Gada preces statusā Latvijā nokļuvušo preču nosaukumu kopējais skaits šobrīd ir 559.

Sveicot Gada prece produktu ražotājus un izplatītājus Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniece Zaiga Liepiņa uzsvēra, ka sasniegumi ir nozīmīgi ne tikai uzņēmējiem, bet arī valstij un tās ekonomikai kopumā: “Lepojamies ar saviem uzņēmējiem un to spēju izturēt konkurenci.” Savukārt, Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts izteica paldies LTA par zīmola Gada prece ieviešanu, uzsverot, ka arī tādā veidā var demonstrēt produkta kvalitāti. “Atzinība stimulē pozitīvu konkurenci – liek domāt, kā uzlabot preci un kā labāk to piedāvāt patērētājam. veicināt pieprasījumu. Nominācija Gada prece ir atskaites punkts paveiktajam darbam.”

Šogad nosaukumu Gada prece 2018 (par 2018.gada pārdošanas rezultātiem) ieguvis 21 produkts. Jau tradicionāli lielākā daļa – vietējie ražojumi. Starp Gada prece 2018 ilggadējiem tirgus līderiem – Provansas majonēze “Francis” (SIA „BALTTUR-R”), kviešu milti „Ekstra” (AS „Dobeles dzirnavnieks”) un negazēts dzeramais ūdens „Ķekavas Avots” (SIA „SIMEKS”). Klāt nākuši divi jauni perspektīvi tirgus dalībnieki – AS „Latvijas Maiznieks” un SIA „Alūksnes putnu ferma”. Visvairāk apbalvojuma “spārniņu” saņēma SIA “Nākotne” gaļas ražojumi un AS „Dobeles dzirnavnieks” produkti.

“Dobeles dzirnavnieka” mārketinga direktors Kaspars Jēkabsons arī pajokoja, ka ļoti priecātos, ja Latvijā dzimtu arvien vairāk mazuļu un līdzīgu apbalvojumu par augstu pieprasījumu piešķirtu Dzemdību namam – mūsu pārdošanas nākotnei. Pozitīva sakritība – “Latvijas Maiznieks” tirdzniecības vadītāja Jeļena Jegorova atklāja, ka šovasar 10 darbinieces dosies garākā atvaļinājumā sakarā ar bērniņa piedzimšanu.

Tirgotāju pārstāvis, Maxima Latvija valdes loceklis Jānis Vanags, sveicot klātesošos, minēja uzņēmuma veiktās investīcijas pārdošanas pilnveidošanā un uzsvēra, ka svarīgi nodrošināt efektivitāti, lai noturētu labu cenu precēm. “Priecājos par Gada preces ražotājiem – tie ir uzņēmumi ar labu perspektīvu, kas aug un attīstās. Eiropas kontekstā konkurences apstākļos jākļūst lielākiem un spēcīgākiem. Zīmola Gada prece piešķiršanas ietvaros tiek sveikti uzņēmēji, kam tas labi izdodas. Esam gandarīti, ka varam būt daļa no šī procesa, kurā ir viens galvenais ieguvējs – pircējs.”

GADA PRECE 2018

Nr. Uzņēmums Produkts
1. SIA „Alūksnes putnu ferma” Vistu Olas M 10 gab.
2. SIA „TZMO Latvija” Bella Cotton vates plāksnītes 80+30%
3. Dobeles dzirnavnieks KVIEŠU MILTI EKSTRA
4. Dobeles dzirnavnieks BARĪBA DĒJĒJVISTĀM
5. Dobeles dzirnavnieks Makaroni PRESTO
6. Dobeles dzirnavnieks MAIZES ZUPA AR AUGĻIEM
7. SIA „GAĻAS PĀRSTRĀDES UZŅĒMUMS NĀKOTNE” Vistu pusspārniņi
8. SIA „GAĻAS PĀRSTRĀDES UZŅĒMUMS NĀKOTNE” GIROSS
9. SIA „GAĻAS PĀRSTRĀDES UZŅĒMUMS NĀKOTNE” Vistu šķiņķīši kupināti
10. SIA „GAĻAS PĀRSTRĀDES UZŅĒMUMS NĀKOTNE” Cīsiņi bērniem „TĪĢERĪŠI”
11. SIA „GAĻAS PĀRSTRĀDES UZŅĒMUMS NĀKOTNE” Doktordesa poliamīda apvalkā
12. SIA „GAĻAS PĀRSTRĀDES UZŅĒMUMS NĀKOTNE” Lēni sautēta cūkas kakla karbonāde
13. SIA „Gaļas nams – Ādaži” Dūmota doktora desa dabīgā apvalkā
14. SIA „Gaļas nams – Ādaži” Cepamās desiņas Mednieku
15. A/S „LATVIJAS MAIZNIEKS” porciju maizītes „Maiziņš”
16. SIA „FOREVERS” Dāņu salami, puskūpināta desa
17. SIA „FOREVERS” Mini cīsiņi Ekspress
18. SIA „FOREVERS” Sardeles Bērnu Ekspress
19. SIA „SIMEKS” Dzeramais ūdens„Ķekavas Avots negāzēts SPORTS”
20. SIA „BALTTUR – R” Provansas Majonēze FRANCIS
21. SIA „BMS – Baltijas Marketing Serviss” Energizer Alkaline Power AA baterijas