Pirktākiem produktiem piešķir nosaukumu Gada prece

1.jūnijā, ražotāji un tirgotāji bija pulcējušies Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikumā (RTRIT) Gada preces  pasniegšanas pasākumā. Nosaukumu Gada prece 2016 ieguvis 21 produkts, šajā sarakstā –  vairāk pārdotie produkti dažādās preču kategorijās, un arī viens – Gada izplatītājs.

2017_06_01-10-44-49_oskarsludvigscom_webPasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. “Ne tikai pārtikas ražotāji, arī tirgotāji ir mūsu redzes lokā, jo mūsu dienesti seko, lai viss notiktu atbilstīgi prasībām, kas ir izvirzītas pārtikai. Gadu no gada šie jautājumi ir vairāk sakārtoti, un atzinīgi vērtējams pārtikas tirgotāju veikums. Varu nodot no Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektora Māra Baloža viņa pozitīvo vēstījumu. Varam uzskatīt, ka tirgotāji saprot svarīgo – lai pārtika būtu droša šajā posmā pārtikas izplatīšanas ķēdē – tirdzniecībā. Tajā, kas nonāk pircēju groziņā, tirgotājiem ir liela loma. To jūs noteikti arī esat manījuši, ka gadu no gada mūsu pircēji kļūst prasīgāki, grib arvien svaigāku pārtiku – kā mēs sakām “no lauka uz galda”. No ražotāja puses svarīgi ir arī “smeķis” – garšo vai negaršo patērētājam. Domāju, ka tas izdodas. Arī, kad pie mums brauc dažādi viesi un ministrijai jāuzņem delegācijas, esmu pasācis viņus uzcienāt tikai ar Latvijas produktiem un reklamēju mūsu uzņēmējus. Gribu vēlēt visiem – gan ražotājiem, gan tirgotājiem, lai mūsu izvēlīgais pircējs gadu no gada jūtas arvien labāk un pērk arvien vairāk Latvijā ražoto. Lai veiksmīga sadarbība!” sacīja ministrs savā uzrunā.

“Latvijas Tirgotāju asociācija kopš 2003.gada piešķir preču zīmi „GADA PRECE”. Kopumā šajos gados nosaukumu Gada prece ir ieguvuši 516 produkti un preces, pamatā tās, kuru izcelsmes valsts ir Latvija. Gada laikā pirktākās preces nosaka ar mērķi apzināt un popularizēt tās mazumtirdzniecībā. Ir ilggadējie līderi, kas gadu no gada saņem šo nosaukumu. Starp tiem ir Provansas Majonēze Francis (SIA „BALTTUR -R”), Kviešu milti „EKSTRA” (AS „Dobeles dzirnavnieks”), Dzeramais ūdens „Ķekavas Avots” negāzēts (SIA „SIMEKS”) un Energizer Alkaline Power AA baterijas (SIA „BMS – Baltijas Marketing Serviss”). Gada izplatītāja godu vairākas reizes saņēmusi AS Jungent Latvia. Un vienmēr ir arī jauni līderi, šogad -AS „Lazdonas piensaimnieks” ražotais Saldkrējuma sviests 82% un AS Balticovo, „Zemnieku” olas. Pirmo reizi nosaukumu Gada prece iegūst grāmata, un tā ir „Apgāds zvaigzne ABC” izdotā Jura Rubeņa „VIŅA un VIŅŠ”.

2017_06_01-11-54-13_oskarsludvigscom_webGada prece ir reģistrēta Eiropas preču zīme. To piešķir dažādām preču kategorijām, par pārdošanas apjomiem aptaujājot nozīmīgākos Latvijas tirgotājus,” informēja LTA prezidents Henriks Danusēvičs.

Pasākumā arī bija ieradies Baltijā lielākā tirgotāja, uzņēmuma Maxima pārstāvis – Maxima Latvija korporatīvo attiecību vadītājs Ivars Svilāns: “Pagājušā un šī gada laikā Latvijas pircējs arvien vairāk vēlas un arī izvēlas Latvijas produktus. Vietējo ražojumu degustācijas arī guvušas ļoti lielu klientu atsaucību. Šī ir laba tendence, un redzam arī no pētījumiem, ka pircējiem šis lokālais, kvalitātes un arī garšas parametrs kļūst arvien svarīgāks, tie neskatās tikai uz cenu. Tā ir laba ziņa visiem, kas ražo vietējos produktus. Gaume kļūst arvien izsmalcinātāka, jāsaka arī, ka Latvijas patērētājs ir pietiekami izlutināts ar labām lietām.”

GADA PRECE 2016

Nr. Uzņēmums Produkts
1. CIDO GRUPA Dabīgais minerālūdens MANGAĻI, gāzēts
2. Balticovo Olas Zemnieku
3. Dobeles dzirnavnieks Manna
4. Dobeles dzirnavnieks Kviešu milti Ekstra
5. Dobeles dzirnavnieks Miltu maisījums Plānās pankūkas
6. APGĀDS ZVAIGZNE ABC Grāmata VIŅA UN VIŅŠ

Aut. Juris Rubenis

7. FAZER LATVIJA Gardā Mini tostermaize
8. FAZER LATVIJA Fazer Kefīra vērtīgā baltmaize
9. GAĻAS PĀRSTRĀDES UZŅĒMUMS NĀKOTNE GIROSS
10. Gaļas nams – Ādaži Doktordesa dabīgā apvalkā
11. Lazdonas piensaimnieks Saldkrējuma sviests 82%
12. JUNGENT LATVIA NIVEA izsmidzināmais dezodorants Black&White POWER vīriešiem
13. JUNGENT LATVIA NIVEA dušas želeja Sport vīriešiem
14. Rēzeknes Gaļas Kombināts Produktu līnija Boņuka mīļākie
15. FOREVERS Cīsiņi BĒRNU, augstākā labuma
16. FOREVERS Rīgas salami, puskūpināta desa
17. FOREVERS Doktordesa EKSTRA
18. SIMEKS Dzeramais ūdens Ķekavas Avots sports, negāzēts
19. Altia Latvia Degvīns Arsenitch
20. BMS – Baltijas Marketing Serviss Energizer Alkaline Power AA baterija
21. BALTTUR – R Provansas Majonēze Francis

 

GADA IZPLATĪTĀJS 2016

1. JUNGENT LATVIA

!GP_prezent_16-1!GP_prezent_16-2!GP_prezent_16-3!GP_prezent_16-4!GP_prezent_16-5!GP_prezent_16-6!GP_prezent_16-7!GP_prezent_16-8!GP_prezent_16-9!GP_prezent_16-10!GP_prezent_16-11!GP_prezent_16-12!GP_prezent_16-13!GP_prezent_16-14!GP_prezent_16-15!GP_prezent_16-16!GP_prezent_16-17!GP_prezent_16-18!GP_prezent_16-19!GP_prezent_16-20!GP_prezent_16-21!GP_prezent_16-22!GP_prezent_16-23!GP_prezent_16-24