Noteiktas Gada preces un Gada izplatītāji 2015

Šī gada 19.maijā balvas saņēma to preču ražotāji un izplatītāji, kas atzītas par “Gada precēm 2015”. Gada preci nosaka reizi gadā dažādās preču kategorijās, aptaujājot nozīmīgākos Latvijas tirgotājus, ar mērķi apzināt un popularizēt gada preci mazumtirdzniecībā.

Interese par to, kam piešķirams Gada preces statuss ir daudzviet pasaulē. Mūsu valstī šo produktu izcelšanai ir reģistrēta Eiropas preču zīme „Gada prece” (PRODUCT OF THE YEAR), un to jau kopš 2003.gada piešķir Latvijas Tirgotāju asociācija. Šo gadu gaitā nosaukumu Gada prece ieguvuši aptuveni 500 dažādi pirktākie produkti un preces. Atbilstību Gada preces nosaukumam nosaka dažādās preču kategorijās.

Līdzīgi kā katru gadu, vērojams, ka izvirzās jauni tirgus līderi un līdztekus tiem Gada preces statusu saglabā arī vairāki iepriekšējos gados pirktākie produkti. Šogad nosaukumu Gada prece 2015 ieguvuši 29 vairāk pārdotie produkti dažādās preču kategorijās. Lielākā daļa pircēju iecienīto preču ir vietējā ražojuma, savukārt, piemēram, HEINZ Tomātu kečups pēc pārdošanas apjomiem ir slavenākais arī pasaulē. Diviem vairumtirgotājiem piešķirts nosaukums Gada izplatītājs 2015  (DISTRIBUTOR OF THE YEAR • РАСПРОСТРАНИТЕЛЬ ГОДА).

Ražotāji, izplatītāji un vairumtirgotāji svinīgajā pasākumā tikās Valsts SIA „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” (RTRIT) telpās Nīcgales ielā 26, Rīgā. Savā uzrunā klātesošajiem Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis teica, ka viņam ir patiess prieks sveikt klātesošos ministrijas vārdā, jo šī ir diena, kad tiek izceltas tās preces, par kurām pircējs “balsojis” ar savu maciņu: “Priecē tas, ka pārtikas preču grupā pārsvarā ir vietējie ražojumi. Tas apliecina Latvijas uzņēmēju veikumu, to spējas un to, ka pircējs novērtē produktu kvalitāti.”

Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietniece Zaiga Liepiņa izteica pateicību gan ražotājiem par viņu darbu, gan arī organizatoriem – Latvijas Tirgotāju asociācijai, kas jau padsmit gadu garumā apzina pirktākās preces un rīko šo pasākumu: “Nosaukums “Gada prece” ir kā atzinība ražotājiem, tomēr lielākais paldies ir saņemts no patērētājiem, kas pērk jūsu preci.” Savā runā Zaiga Liepiņa, uzrunājot vietējos ražotājus, teica: “Labi, ka preces ir novērtētas vietējā tirgū, bet nākamais etaps – augt un virzīties uz eksporta tirgiem. Katru gadu arī rīkojam Eksporta un inovāciju gada balvu.” Viņa aicināja meklēt iespējas iegūt patērētāji atzinību arī ārpus mūsu valsts: “Lai mēs labi dzīvotu Latvijā, nepieciešama piecu procentu izaugsme katru gadu. To sasniegt ierēdņi vieni paši nevar, bet varam visi kopā – ražotāji ražojot labas preces, ko labprāt pērk gan vietējie, gan arī iespējams eksportēt. Mēs no savas puses varētu apņemties ieviest jaunu principu – konsultēt un kontrolēt. Veicinot to, lai uzņēmēji un valsts savstarpēji izprot viens otru, nevis tikai no ierēdņu puses sajūtot kontroli un saņemot sodus.” Zaiga Liepiņa arī aicināja gan meklēt jaunus inovatīvus risinājumus, gan arī atzinīgi vērtēja ražotāju cenošanos saglabāt senās receptes, kas jau kļuvušas par kultūras sastāvdaļu.

Jau vairākus gadus gada preces pasniegšanas ceremonija norisinās Valsts SIA „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma” (RTRIT) telpās. RTRIT ir profesionālās izglītības iestāde ar profesionālās izglītības kompetences centra statusu. Tehnikums piedāvā izglītības programmās tādās darba tirgū pieprasītās jomās kā pārtikas ražošana, ēdināšana, viesmīlības un tūrisma, modes un stila, interjera dizaina un komerczinību jomās.  Te izglītojas nākamie tirdzniecības nozares speciālisti, Tehnikumā mācās vairāk kā 2000 audzēkņu. RTRIT ir arī Latvijas Tirgotāju asociācijas biedrs.

GADA PRECE 2015 (PRODUCT OF THE YEAR)

Nr. Uzņēmums Produkts
1. Kronis „Rundāle”, Kaucmindes gurķi, 450g
2. BAUSKAS ALUS Alus „Bauskas gaišais speciālais”, 0,5l
3. LATVIJAS MAIZNIEKS Medus kūka „Kūko”, 350g
4. LATVIJAS MAIZNIEKS Rudzu maize „Zemnieku”, 800g
5. IDS Borjomi Europe UAB Dabīgs minerālūdens „Borjomi”, 1l
6. Aldaris Aldaris 1865 alus
7. Aldaris Mežpils alus
8. BMS-Baltijas Marketing Serviss Energizer AA Base baterija
9. Jungent Latvia EVIAN MINERĀLŪDENS
10. Jungent Latvia ZEWA DELUX 3 KĀRTU TUALETES PAPĪRS
11. Jungent Latvia BAHLSEN HIT CACAO CEPUMI
12. Jungent Latvia HEINZ TOMĀTU KEČUPS 875 ml
13. Jungent Latvia „LIEPKALNI” ZIEDU MEDUS
14. Jungent Latvia LIBRESSE INVISIBLE NORMAL DUO
15. Jungent Latvia NIVEA INVISIBLE BLACK&WHITE SIEVIEŠU DEZODORANTS
16. Jungent Latvia NIVEA MEN SKŪŠANĀS ŽELEJA SENSITIVE
17. Jungent Latvia SENSODYNE REPAIR&PROTECT ZOBU PASTA
18. Dobeles dzirnavnieks Miltu maisījums „Plānās pankūkas”
19. Dobeles dzirnavnieks Kviešu milti „Ekstra”
20. Altia Latvia Degvīns „Vechirnja Charka”
21. SIMEKS Dzeramais ūdens „ĶEKAVAS AVOTS” negāzēts, PET iepakojumā
22. RĒZEKNES GAĻAS KOMBINĀTS BRŪKLEŅU SERVELĀDE
23. RĒZEKNES GAĻAS KOMBINĀTS REĀLS CĪSIŅŠ
24. TZMO Latvija SENI LADY PLUS Uroloģiskie ieliktņi, 15gb.
25. SMILTENES PIENS SMILTENES BIEZPIENA TORTE AR MELLEŅU IEVĀRĪJUMU
26. FOREVERS Aknu pastēte ar krējuma garšu
27. FOREVERS Dāņu salami, puskūpināta desa
28. FOREVERS Gaļas iesmiņi „KEBABČIKI”
29. BALTTUR-R PROVANSAS MAJONĒZE FRANCIS

 

 

GADA IZPLATĪTĀJS 2015

(DISTRIBUTOR OF THE YEAR • РАСПРОСТРАНИТЕЛЬ ГОДА)

 

1. JUNGENT LATVIA
2. TZMO Latvija

 

GP_15_1

GP_15_2

GP_15_3