Latvijas Tirgotāju asociācija atgādina tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem nav sadarbspējīga sertifikāta par Covid-19 pārslimošanu vai par vakcinēšanos pret Covid-19, atlikušas divas dienas, kad šie cilvēki varēs brīvi iepirkties.

No 15.novembra līdz ārkārtējās situācijas beigām nākamā gada 11.janvārī “nedrošajā jeb sarkanajā režīmā” jeb bez Covid-19 sertifikātu uzrādīšanas turpinās darboties tikai nelieli pirmās nepieciešamības veikali. Pie kam turpmāk sarkanajā režīmā vairs nebūs pieejamas grāmatnīcas, ziedu un datortehnikas veikali, kas ar valdības lēmumu no 15.novembra vairs netiek pieskaitīti pirmās nepieciešamības preču veikaliem.

Tāpat, stājoties spēkā valdības noteiktajam tirdzniecības regulējumam, no 15.novembra lielā formāta pārtikas veikali (virs 1500m2) būs pieejami tikai ar Covid-19 sertifikātiem, piemēram, “Maxima” XX un XXX veikali, “SKY”, “Cenu klubs”, “Rimi Latvia” dižveikali (hypermarket ) un “Rimi Mini” veikali tirdzniecības centru iekštelpās. “Sarkanajā režīmā” darbosies, piemēram, vairums “LIDL”, tikai “Maxima” X veikali, daļa “Mego” un “TOP” veikalu, visi “Aibes”, “Lats”, “Vesko” veikali. Visi pārējo preču mazumtirgotāji (otrās nepieciešamības preces un citas nepārtikas preces) būs pieejami tikai apmeklētājiem ar Covid-19 sertifikātu.

Nevakcinētiem pircējiem būs pieejami tirdzniecības pakalpojumi iekštelpās, ja kopējā apmeklētājiem publiski pieejamā telpu platība nav lielāka par 1500 kvadrātmetriem un ja tiem ir atsevišķa ieeja no ielas. Šādi varēs darboties pārtikas veikali, medicīnas preču veikali, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali.

Tirdzniecības centros (virs 1500m2 un vairāk kā 5 tirdzniecības vietas) arī turpmāk brīvdienās drīkstēs strādāt tikai “sarkanā režīma”veikali.

Vienlaikus turpmāk mazināsies pircēju stress paspēt iegādāties pārtiku pēc darba, jo veikalu atļautais darba laiks pagarināts līdz pl.21.

Lāsma Reine

Comments are closed.