Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs tikās ar Tieslietu ministru Jāni Bordānu. Sarunas gaitā tika pārrunāti uzņēmumu tiesiskie aizsardzības jautājumi kuros LTA atbalsta ministra izteikto priekšlikumu pagarināt apturēto vai daļēji apturēto uzņēmuma aizsardzību pret kreditoru prasībām maksātnespējas ierosināšanai. Ministrs atbalstīja H. Danusēviča priekšlikumu saglabāt šo aizsardzības principu 3 mēnešus pēc uzņēmējdarbības atsākšanas, lai uzņēmējiem tiktu dota iespēja uzkrāt līdzekļus saistību izpildei.

LTA lūdza ministra Jāņa Bordāna atbalstu, lai atsāktu godīgu konkurenci tirdzniecībā, vienādojot mazo un lielo uzņēmumu iespējas strādāt tiešsaistē. Šobrīd visi tirgotāji spēj strādāt droši, specializētie veikali strādā tik pat droši, kā pārtikas. Savukārt, to atgriešana pie dzīvības nodrošinātu ērtāku ikdienas dzīvi valsts iedzīvotājiem un iespēju izdzīvot mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, vietējiem investoriem.

Henriks Danusēvičs izteica cerību, ka Jaunā konservatīvā partija ar jau apstiprināto TB/LNNK un cerams citu valdības partiju atbalstu pēc iespējas drīzākā laikā (vēlams no nākamās nedēļas) atrisinās tiesības strādāt drošas tirdzniecības apstākļos specializētajiem veikaliem, un otrajā etapā (cerams ar februāra pēdējām dienām) atvērs ēdināšanas un skaistumkopšanas uzņēmumus.

P.S . Latvijas Tirgotāju asociācija plāno reklāmas kampaņu, lai rosinātu valdību saklausīt uzņēmēju vēlmi strādāt.  Aicinām uzaicināt konkrētos tirgotājus, ēdināšanas un skaistum kopšanas nozares pārstāvjus, pieteikties LTA radio klipa ierakstam par vēmi strādāt (pieteikties:   henriks@lta.lv   vai  676trade ( 67687233).

Lāsma Reine

Comments are closed.