Saeima vakar, 16. decembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas paredz, ka uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, tā turētāja identitātes konstatēšanai varēs uzrādīt arī transportlīdzekļa vadītāja apliecību, kā arī skolēna, studenta, pensionāra vai izdienas pensijas saņēmēja apliecību.

Izmaiņas veiktas, atsaucoties uz sabiedrībā izskanējušo aicinājumu noteikt, ka sertifikāta turētāja identifikācijai var izmantot arī citus dokumentus. Latvijas Tirgotāju asociācija pateicas par Saeimas operatīvo rīcību, atsaucoties uz LTA aicinājumu sakārtot šo jautājumu.

Likums paredz, ka personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 infekciju, to pārslimojušas vai kurām veiktie Covid-19 testi ir negatīvi, tiek izsniegti sadarbspējīgi sertifikāti, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu vai informāciju par veiktā testa rezultātu. Līdz šim sertifikāta turētāja identitātes konstatēšanai derēja tikai pase vai personas apliecība (eID karte).

Atgādinām, ka iepriekšējā kārtība radīja ievērojamas neērtības Latvijas iedzīvotājiem. Saeimas pieņemtie grozījumi ļaus paātrināt cilvēku iekļūšanu tirdzniecības vietās un līdz ar to samazināsies rindas ārpus veikaliem.

Lāsma Reine

Comments are closed.