Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) un Latvijas pašvaldību savienība (LPS) tradicionāli ik gadu izvērtē iedzīvotāju apkalpošanas kvalitāti un daudzveidību, atzīmējot labākos tirdzniecības nozares uzņēmumos. Šogad epidemioloģisko ierobežojumu dēļ ilgstoši bija slēgti tirdzniecības, ēdināšanas un viesmīlības uzņēmumi, tāpēc objektu vērtēšana tika pagarināta līdz pat jūnija beigām. Vakar, 2021. gada 1.jūlijā  pl.14, pirmo reizi kombinētā veidā (attālināti teams un klātienē t/c “Akropole” Apollo Star Lounge bārā, kā arī tiešraidē https://www.facebook.com/tirgotajs Latvijas Tirgotāju asociācija @tirgotajs) pasniedza apbalvojumus labākajiem.

Apbalvošanas ceremonijā apsveikuma vārdus konkursa dalībniekiem teica arī Zemkopības Ministra biroja vadītājs – Jānis Eglīts un Latvijas Pašvaldību Savienības ģenerālsekretāre – Mudīte Priede, savukārt mūziķis – Marko Ojala ceremonijā radīja īpašu noskaņojumu, izpildot visdažādāko, muzikālo repertuāru. Pasākuma atskatu iespējams noskatīties vietnē https://www.facebook.com/tirgotajs/videos/

          “Latvijas Labākais tirgotājs 2020” šogad svin 25 gadu jubileju, tas notiek kopš 1995.gada un kļuvis par stabilu tradīciju Latvijas tirdzniecības nozares objektu izvērtējumā. Šo gadu laikā konkursa finālā atzinību izpelnījušies aptuveni 1430 dažādi tirdzniecības nozares objekti un 148 vietas var lepoties kā „Latvijas Labākais tirgotājs” galvenās balvas saņēmēji, tā pierādot konkursa nozīmīgumu nozarē. Objektus vērtē ekspertu komisija un tiem, atbilstoši ekspertu vērtējumam tiek piešķirti uzvarētāja, laureāta vai dalībnieka goda nosaukumi, attiecīgi Diplomi un tiesības izmantot “Latvijas Labākā tirgotāja” logo.

Vārdu “tirgotājs” parasti uztver tā šaurākajā izpratnē, attiecinot to tikai uz veikalnieku, bet tirdzniecība nav vienīgi pārdevēja darbs pie kases veikalā. Mūsdienās bez labām pārdošanas prasmēm nav iedomājams neviens veiksmīgi noritošs process. Tirdzniecība ietver visu, kas attiecas uz pārdošanu gala patērētājam, ieskaitot degvielas uzpildes stacijas, tirdzniecības centrus, ēdināšanas uzņēmumus – bistro, kafejnīcas, krogus, restorānus, viesnīcas, frizētavas u.c. objektus.

          Šajā sezonā LTA eksperti novērtēja vairākus simtus objektu, no kuriem uzvarētāju līmenī klasificējās 22 objekti

LTA prezidents Henriks Danusēvičs norāda, ka arī šogad Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības, neskatoties uz teritoriālās reformas līkločiem, ir aktīvi iesaistījušās konkursa pirmās kārtas īstenošanā, izvirzot dalībai konkursa otrajā – valsts līmeņa – kārtā sava novada vai pilsētas uzņēmējus. Labāko noteikšanai veic gan iedzīvotāju aptaujas, gan ekspertu viedokli. Uzņēmēju atbalsts ir sevišķi svarīgs laikā, kad bija un jāturpina strādāt saspringtos epidemioloģiskās drošības apstākļos un ierobežojumos. “Šis patiešām bija sarežģīts gads arī mums kā konkursa veidotājiem. Dažādie ierobežojumi un ilgstošais liegums uzņēmējiem strādāt nozarē arī aizkavēja šī gada konkursa organizēšanu un vērtēšanu. Taču esam gandarīti, ka tomēr esam nonākuši līdz rezultātam un varēsim godināt Latvijas labākos tirgotājus. Īpašu paldies sakām Ventspils novada un pilsētas pašvaldībai, Alojas, Gulbenes, Iecavas, Jēkabpils, Limbažu, Līgatnes, Tērvetes un Viesītes novadu un Valmieras pilsētas pašvaldībām,” bilst Dainis Domiņš, LTA līdzpriekšsēdētājs.

Konkursa “Latvijas Labākais Tirgotājs” mērķis ir veicināt pircēju un apmeklētāju apkalpošanas standartu un kultūras uzlabošanu uzņēmumā, vienlaikus paaugstinot tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu nozares uzņēmēju piedāvātā servisa kvalitāti, motivējot personāla individuālo ieguldījumu. Tas ir nekomerciāls un atklāts – tajā var piedalīties jebkurš Latvijas uzņēmums, kas darbojas nozarē.Konkursu rīko sabiedriskas organizācijas – Latvijas Tirgotāju asociācija sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību

2020.gada uzvarētāji:

Veikali:

–         SIA “Pie Tatjanas” veikals “Lats” Iecavā
–         veikals “Daba” Ventspilī,
–         “Delfin group” Banknote filiāles Daugavpilī un Tukumā,
–         Dižveikals “Maxima XXX” Rīgā, Saharova ielā
–         lielveikals “Maxima XX” Rīgā, Rusova ielā

Aptiekas:

 • “Apotheka 88” Alūksnē
 • “Apotheka 34” Liepājā
 • “Apotheka 45” Cēsīs
 • Apotheka “Beauty” Rīgā, Mūkusalas ielā

Ēdinātāji:

 • Kafejnīca “Upene” Iecavā
 • Ģimenes restorāns “Skovorotka” Daugavpilī
 • restorāns ““Pavāru māja” Līgatnē,
 • restorāns “Rātes vārti” Valmierā
 • Kafejnīca “Rātsgalds” Ventspilī
 • picērija “Vīnkalni Pils māja” Valmierā

Viesmīlība:

 • Piejūras kempings Ventspilī,
 • Krogs un apartamenti “Pasiekstes vējdzirnavas” Vārves pagastā
 • “A9 apartamenti” Ventspilī
 • Viesnīca “Zeithotel” Līgatnē
 • Olimpiskā centra “Ventspils” viesnīca

Atpūta un izklaide:

 • Ventspils piedzīvojumu parks
Lāsma Reine

Comments are closed.