Latvijas Tirgotāju asociācija pateicas Saeimai par tā uzdevumu valdībai sakārtot godīgu konkurenci tirdzniecībā. Mūsuprāt, šobrīd aktuāls uzdevums ir pēc iespējas ātrāk atļaut strādāt veikaliem, kas tirgo preces bērniem. Piedāvājam ar sestdienu, 27.martu.

            Valsts izmaksājusi nepilnus 182 miljonus bērnu pabalstos. Šobrīd ir ļoti svarīgi, lai šie miljoni pēc iespējas vairāk sildītu Latvijas ekonomiku un tiktu tērēti patiesi bērnu vajadzībām. Latvijas vecāki priecājas par finansiālo atbalstu un lielākā daļa rūpīgi plāno, kur naudu tērēs, lai tas patiesi būtu bērnu vajadzībām. Protams, katram vecākam ir savi uzskati par naudas tērēšanu.

            LTA padomnieks Oskars Sarkisjans saka: “Tagad ģimenes ar bērniem saņem 500 eiro pabalstu un pat valdības ministri pauž bažas, ka vecāki naudu var nodzert. Alkohols brīvi nopērkams gan lielveikalos, gan specializētos alkohola veikalos, tai pat laikā valdība aizvērusi bērnu preču veikalus! Tāpēc aicinām valdību atvērt bērnu preču veikalus, lai naudas tērēšanas ir izvēles iespēja!”

         Bērnu preču veikali noteikti nav epidemioloģiski bīstamāki par atļautajiem strādāt mājdzīvnieku preču veikaliem. Ikviens ar vecāku pieredzi apliecinās, ka ar bērniem un zīdaiņiem uz rokām neviens pa veikaliem bezmērķīgi nestaigā un baros nepulcējas! Un bērniem vajadzētu būt vismaz līdzvērtīgai prioritātei ar sunīšiem un kaķīšiem. Nav saprotams, kurā brīdi un kāpēc, izlemjot par mājdzīvnieku preču veikalu nepakļaušanu ierobežojumiem, tika izlemts slēgt bērnu preču veikalus. Loģikas nav – mājdzīvnieku barību var iegādāties praktiski katrā pārtikas veikalā, bet speciālo pārtiku un apģērbu bērniem – nevar. Bērniem mazā vecumā ir ļoti grūti internetveikalā izvēlēties piemēroto izmēru, nākas gaidīt, sūtīt atpakaļ, tikties ar kurjeriem, pārvietoties uz/no pakomātiem utt. Tāpēc atgādinām, ka demogrāfija joprojām ir Latvijas valsts prioritāte! Tieši šodienas mazuļi būs tie, kam būs jāatdod pašlaik aizņemtie miljardi… Punkts. “Es kā četru bērnu tēvs nevarēšu nodzert 2000 eiro”, joko Oskars. Epidēmija jau turpinās gadu, atšķirībā no pieauguša cilvēka, mazuļiem un bērniem drēbes vienkārši paliek par mazu jau ik pēc pāris mēnešiem.

          LTA prezidents Henriks Danusēvičs papildina: “Pircēji regulāri mums raksta. Tā izmisusi mamma raksta: “Laba diena! Vai kāds nesen ir iegādājies tiešsaistes veikalos lielizmēra apavus? Dēls jau otro dienu valkā vasaras apavus. Vienkārši katastrofa. Problēma ir tā, ka apavus ar lielu izmēru un augstu kāpumu nevar pasūtīt internetā. Jāpasūta vairāki apavu pāri, jāizmēģina un jāmaksā tikai par to, kas der.” Arī Dace Kalnozola uzsver: “Nevajag skaidrot, ka visu jau netā var nopirkt un pasūtīt! Kāpēc man jāmaksā lieka nauda par ilgstošām piegādēm? Un cik gan bīstamāka ir vienkārša preces ielikšana grozā, ejot uz veikalu vienreiz, par sūtīšanu pa telefonu un vēl lieku iešanu pakaļ otrreiz. Šīs liekās darbības arī ir tās, kas veicina vīrusa izplatību.”

          Tirgotāju asociācija ir iesniegusi jau 8.martā, solidarizējoties ar Eiropas nepārtikas preču tirgotājiem, aicinājumu valdībai atļaut strādāt drošos apstākļos mazajiem tirdzniecības objektiem, kuros strādā vienā maiņā ne vairāk par pieciem darbiniekiem un pieļaujamais maksimālais pircēju skaits nepārsniedz 20. Aicinām valdību šodienas un rītdienas apspriedēs vienoties par šādu veikalu darbību un jau no sestdienas vēl vairāk iepriecināt vismaz bērnu vecākus un bērnus.

Lāsma Reine

Comments are closed.