Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde 7.februārī savā darba kārtībā bija iekļāvusi jautājumu par kases aparātu reformas gaitu. Latvijas Tirgotāju asociāciju šajā saeimas komisijas sēdē pārstāvēja LTA izpilddirektore Zane Štolcere un LTA stratēģiskās komunikācijas direktors Jānis Tomels.

Lai arī spēkā esošie Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumi Nr.95 nosaka, ka jau no šā gada 1.janvāra tirgotājiem bija jāievieš jaunā parauga kases aparāti, kases aparāti – hibrīdi un kases sistēmas, tomēr pašu valsts institūciju neizdarības dēļ vairāk nekā mēnesi pēc noteiktā datuma vēl neviens sertificēts jaunā parauga kases aparāts nav pieejams.

Latvijas Tirgotāju asociācijas pārstāvji komisijas sēdē uzsvēra, ka gatavojot un ieviešot šo kases aparātu reformu netiek domāts par īpašu pieeju mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri sastāda vairāk nekā deviņas desmitdaļas no visiem Latvijas uzņēmumiem, un, kuri tieši ir visjūtīgākie pret dažādām jaunām prasībām no valsts institūciju puses, kamēr īpašs saudzēšanas režīms ir 68 lielajiem uzņēmumiem, kas iekļauti VID tā sauktajā Paplašinātās sadarbības programmā.

Pēc Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras datiem, uzņēmējiem jaunu kases aparātu iegāde kopumā varētu izmaksāt no 39 līdz pat 74 miljoniem eiro, neskaitot vēl uzstādīšanas izmaksas. Tajā pašā laikā VID ir spiests atzīt, ka 2016.gada laikā savās pārbaudēs ir konstatējis tikai 18 gadījumus, kad notikusi iejaukšanās kases aparātos. Saeimas deputātiem līdz ar to bija pamatoti jautājumi par tik lielu izmaksu nepieciešamību un par to, vai jaunu kases aparātu ieviešana izskaudīs gadījumus, kad nauda kases aparātā vispār netiek reģistrēta.

Jānis Tomels

Latvijas Tirgotāju asociācijas
stratēģiskās komunikācijas direktors

danis

Comments are closed.